Merkezi Süpürge Sistemi

Merkezi elektrikli süpürge sistemi çok katlı yapılarda ve apartman dairelerinde hijyenik ve sessiz vakumlu temizlik için kullanılmaktadır. Sistem ana vakum ünitesi, alt yapı UPVC boru, fi‑ttingsleri, vakum prizleri ve temizlik setlerinden oluşmaktadır. Uygulama yapılacak olan yapıda ilk önce vakum prizlerinin katlardaki yerleri belirlenir, daha sonra ana ünitenin monte edileceği yer ile vakum prizleri arasında özel antistatik vakum boruları ve bağlantı parçaları ile en kısa mesafe göz önüne alınarak tesisat kurulur.

Alt yapı borulama yapılırken ana ünite ile vakum prizleri arasında 24Volt sinyali iletecek olan kablolama her vakum prizine götürülür. Vakum priz yerleri seçilirken 9 veya 12 metrelik temizlik hortumların bulunduğu mekandaki en uzak mesafeye kadar yetiseceği göz önüne alınarak planlanmalıdır. Toplam borulama mesafesi hesaplandıktan sonra çesitli güçlerde ve özelliklerdeki ana ünite seçimi yapılabilmektedir.

Sistem kurulduktan sonra temizlik yapacak kişi temizlik setini vakum prizine takarak, hortum kolu üzerindeki aç-kapa butonu ile sistemi çalıstırıp temizlik yapabilmektedir.